Size bir telefon kadar yakınız
0(212) 410 60 50

Doğuş Üniversitesi İşitme Sağlığı Kongresi

Doğuş Üniversitesi İşitme Sağlığı Kongresi

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ İŞİTME SAĞLIĞINDA TANI, TEDAVİ VE TEKNOLOJİK YAKLAŞIMLAR KONGRESİ

26-27 nisan 2019 tarihlerinde Doğuş Üniversitesi Çengelköy yerleşkesinde Doğuş üniversitesi Odyometri Bölüm Başkanı Dr. Öğr.Gör. A. Ahmet Şirin’inin öncülüğünde gerçekleştirilen İşitme Sağlığında Tanı, Tedavi ve Teknolojik yaklaşımlar kongresinde May İşitme Cihazı firması olarak siz değerli işitme cihazı kullanıcılarına hep daha iyi hizmet verebilmek amacıyla eğitimin öneminin farkında olarak ve hep daha iyisini nasıl sunabiliriz anlayışıyla işitme sağlığı alanında uzman kadronun katılımıyla gerçekleştirilen kongrede şirketimizi temsilen Odyolog Seda Başkurt’un da katılımıyla  işitme cihazı ve fittingin önemi, ani işitme kayıplarında yaklaşım konu başlıklarında 2 gün boyunca işitme sağlığı  ve tedavi de kullanılacak teknolojik yöntemler üzerine paneller eşliğinde kongre gerçekleştirildi.

Doğuş üniversitesi, Altınbaş üniversitesi ve Yeni Yüzyıl üniversite öğrencilerinden oluşan ve yaklaşık 200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen kongrenin ilk günü gürültünün işitme sağlığı üzerindeki etkileri ve gürültüden korunma, işitsel implantlar, Dr. Öğr. Üy. Muhammed Pamukçu’nun çocuklarda orta kulak iltihapları ve Uzman ody. Ahmet Ovacık’ın katkılarıyla tinnitus rehabilitasyonunda işitme cihazının yeri ve önemi üzerine alanında uzmanlar bilgi ve tecrübelerini paylaştılar.

Kongrenin ikinci gününde Dr. Öğr. Gör A. Ahmet Şirin Tinnitus yeni tanı ve tedavi yaklaşımları, Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan ani işitme kayıplarına yaklaşım ve Uzm. Ody. Levent Küfeciler İşitsel nöropati konulu sunumlarını yaptılar.

Sunumların ardından öğrencilerin teorik bilgilerini pekiştirmek amacıyla kurslar açıldı. İşitme cihazı seçimi ve fitting kursunu Odyolog Seda Başkurt , Vhit kursunu Odyolog Hilal Köse ve Otomatik ABR kursunu Odyolog M. Recai Aslantaş katkılarıyla gerçekleştirildi.

Öğrencilere teorik ve pratik bilginin verildiği ve alanında uzman pek çok ismin katkılarıyla gerçekleştirilen kongre akademik bakış açısı kazanımını sağladı.

               Uzm. Ody. Ahmet OVACIK                                                 Op. Dr. Öğr.Gör. A. Ahmet Şirin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.