SGK Ödemesi İle İşitme Cihazı Nasıl Alınır?

2021 Yılında SGK Ödemesi İle İşitme Cihazı Nasıl Alınır?

İşitme cihazı geri ödemeleri 2020 yılı itibari ile geride kalmıştır.

Eski dönemde işitme cihazı kullanıcısı aldığı cihazın tamamını ödeyip SGK’nın karşıladığı kadarını 3 ay içerisinde PTT aracılığı ile işitme cihazını alan kişiye iade ederek yapıyordu.

İşitme cihazı kullanıcılarının sık sordukları sorular şunlardır.  isitme cihazini sgk karsiliyor mu?  Sgk işitme cihazı ödemeleri 2018, işitme cihazı sgk ödeme 2018, devlet işitme cihazının ne kadarını karşılıyor 2019, Sgk işitme cihazı ödemesi 2021,  2021 işitme cihazı ödemesi ne kadar? İşitme cihazı için 2021 devlet desteği.

Firmamızın SGK ile Anlaşması Bulunmaktadır.

Çalışan veya emekli iseniz yada eşiniz veya çocuğunuz sizin sigortanızdan yararlanıyorsa uygun işitme cihazınızın bedeli üzerinden SGK katkı payı düşülerek alabilirsiniz.

SGK ödemesinden yararlanabilmek için kurumla sözleşmeli devlet hastaneleri ve/veya eğitim araştırma hastanelerinde en az 1 Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzman hekiminin içinde olduğu sağlık raporu çıkartılması gerekmektedir.

SGK'nın yaptığı işitme cihazı indirimlerinde yetişkin ve çocuk hastalarda devlet aynı anda iki kulak içinde destek vermektedir.

 

  • SGK ödemeleri işitme cihazı merkezlerine yapılmaktadır. Hastalar alacakları işitme cihazı fiyatı üzerinden SGK indirimi anlaşmalı işitme cihazı firmaları tarafından düşülmektedir.
  • 1 Mayıs 2021 tarihli Sağlık Uygulama Tebliği değişikliğine göre belirlenen rakamlardır. Konuyla ilgili yeni bir tebliğ yayınlanana kadar geçerliliği bulunmaktadır.