Her marka pil aynı cihazı çalıştırır mı? İşitme cihazlarının pillerini serin ve karanlık yerlerde muhafaza etmelisiniz. Pillerin üzerindeki jelatinler bulunmaktadır ve yalnızca kullanacağınız pilin jelatinini çıkarmalısınız. Kullanacağınız pil dışındaki diğer pillerin jelatinlerini açmamalısınız. Çünkü jelatini açılan pil kullanılmazsa bile hava ile temas edeceğinden bitmeye başlar. İşitme cihazı pili alırken arkasında bulunan son kullanma tarihini kontrol ederek ihtiyacınıza göre almalısınız. Farklı markların pilleri bulunmaktadır, önemli olan pilin markasından ziyade numarasıdır. Cihazınıza uygun pil numarasını almalısınız. 

İşitme Cihazı modelleri kulak içi ve kulak arkası olmak üzere ikiye ayrılır. Kulak arkası işitme cihazları da kendi içerisinde yine ikiye ayrılır. Bunlar hoparlörü dışarıda olan RIC modeller ve cihazın bütün parçasının içerde olduğu BTE modellerdir. Şimdi isterseniz işitme cihazı pili nasıl takılır onu gösterelim. İşitme cihazı pilleri üzerinde pil numaraları bulunmaktadır. Kendi cihazınıza uygun pil numarasını öğrendikten sonra işitme cihazı pilinizi alabilirsiniz. Pillerin arkasında son kullanma tarihi yazmaktadır. Bunları kontrol ettikten sonra pilleri almalısınız. Yalnızca kullanacağınız pilin jelatinini çıkarmalısınız. Cihazınızın pil kapağı aşağıda yer almaktadır, pil kapağını açtıktan sonra yuvarlak kısım pil yuvasında kalacak şekilde yerleştirilir ve pil kapağı kapatılır. Cihazınız artık çalışıyor. Akşam yatarken, havuza girdiğinizde, duşa girdiğinizde veya cihazınızı kullanmadığınızda her seferinde pil kapağımızı açarak cihazınızı kenara koymalısınız.

 #işitmecihazları #işitmecihazı #mayişitme #istanbulişitme #işitmecihazıkullanımı #bteişitmecihazı #işitmecihazıpilinasıltakılır #işitmekaybı #işitmecihazpili #kulakarkasıişitmecihazı #kulakiçiişitmecihazı #işitmecihazıfiyatları #ricişitmecihazı #sgkişitmecihazları #işitmecihazları2021 #işitmecihazlarıfiyatı #signiaişitmecihazı #widexişitmecihazı #siemensişitmecihazları #kulakiçiişitmecihazıbakımı #işitmecihazıbakımı #işitmecihazı #işitmecihazıpili #kulakarkasıişitmecihazı #mayişitme #eniyiişitmecihazı #işitmecihazımerkezi